Spolek Žijeme na Vrchách

Chceme bezpečný výjezd na hlavní cestu

16.01.2024 | Bezpečnost dopravy, Výstavba | 1 komentář

Na konci roku 2023 jsme požádali dopravní inspektorát Frýdek-Místek o posouzení bezpečnosti odbočky ze silnice 1. třídy I/56 směrem ke golfu. Výsledek posouzení najdete v tomto dokumentu.

Nebezpečná křižovatka na silnici I/56, řidič odbočující doleva vidí jen zábradlí na mostu.

V dokumentu je jasně uvedeno, proč je připojení nebezpečné a jaký by měl být další postup nápravy. Za zmínku stojí, že sčítání aut v roce 2020 zjistilo, že po komunikaci I/56 projede ročně 1056 těžkých nákladních aut a 5684 osobních aut a dodávek. Aktuální čísla budou jistě vyšší.

I z tohoto důvodu jsme požádali vedení obce Ostravice o schůzku. Tato schůzka proběhla 8.ledna 2024 při účasti starostky i obou místostarostů. Společně jsme diskutovali i další aspekty zvýšení bezpečnosti, jako např. chodníky vedle příjezdové komunikace ke golfu nebo změnu dopravního značení.

Chápeme, že obec má jiné priority, ale jako východisko vidíme v zapojení investorů připravovaných developerských projektů do zvýšení bezpečnosti na souvisejících komunikacích, a to v souladu se Zásadami spolupráce s investory, které pro tyto účely připravilo vedení obce.

1 komentář

1. František Bezděk

Je pravda, že naproti je zrcadlo, ale je asi tak velké, jako když vaše baba potřebuje zrcátko na šminky.

Odpovìdìt

Pøidat komentáø